Omega Match Cup

W tym sezonie Polskie Stowarzyszenie Klasa Omega uruchamia nowy cykl regat – Omega Match Cup. Będzie to trzeci cykl regat meczowych w Polsce(po Polish Match Tourze i POLISH OPEN- Open Yachtingu). Do cyklu będą liczone 4 imprezy Grade 4, co znaczy tyle że zwycięzca każdych regat zdobędzie minimum 900 punktów do rankingu ISAF* w formule Match Racing**.

Dzięki temu regaty klasy Omega po raz pierwszy będą odnotowane w światowych rankingach. Imprezy odbędą się kolejno w Morągu, Niesiulicach, Kościanie i Kartuzach, przy czym ostatnie regaty będą miały rangę mistrzowską. W każdej z imprez wystartuje 12 zaproszonych załóg, większość co prawda to miejsca dla stałych uczestników regat flotowych Omegi, jednak każdy z organizatorów ma dzikie karty i nie zawaha się ich użyć by zaprosić najlepszych polskich match racerów. A warto przypomnieć że w pierwszej setce najlepszych sterników świata Polska ma aż dziewięciu reprezentantów. Najwyższą pozycje z Polaków zajmuje Przemysław Tarnacki (20 / 1782) przed Markiem Stańczykiem (25) i Krzysztofem Rosińskim (38). Czy których znich wsiądzie na najpopularniejsza łódkę w Polsce? Wszyscy na to liczymy.

Cykl Omega Match Cup wybiera logo cyklu – I TY ODDAJ SWÓJ GŁOS

meczowe.pl

* Ranking ISAF to żeglarski odpowiednik Tenisowego ATP, zawodnik zdobywa punkty na regatach organizowanych w różnych miejscach na świecie. Do punktacji jest zaliczane 4 najlepsze wyniki z 2 ostatnich lat- czyli 8 imprez.

** MATCH RACE

Dodaj komentarz

Adres elektroniczny nie będzie publicznie widoczny.

*

*